Duyuru Arşivi

Kadınlar için Spor ve Fiziksel Aktivite Derneği (KASFAD), spor kurumlarında toplumsal cinsiyet eşitliğinin olup olmadığını sayılarla analiz ediyor. Spor kurumlarında yönetici pozisyonundaki cinsiyet oranlarına bu linkten erişebilirsiniz.

STOAG üyelerinden Mustafa Şahin Karaçam ve Dr. Canan Koca'nın "Strategies of Women Managers in Sport Organisations" isimli çalışmaları Pierre Bourdieu, Organization, and Management kitabında yayımlandı. Kitap bölümüne bu linkten ulaşabilirsiniz.

STOAG üyelerinden Esra Emir, Mustafa Şahin Karaçam ve Canan Koca'nın "Kadın Boksörler: Boks Ringinde ve Ringin Dışında Sürekli Eldiven Giymek" isimli araştıma makaleleri Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisinde yayımlandı. Makaleye bu linkten ulaşabilirsiniz.

STOAG üyelerinden Dr. Canan Koca ve Pınar Öztürk'ün "Gendered perceptions about female managers in Turkish sport organizations" isimli makaleleri European Sport Management Quarterly dergisinde yayımlandı. Makeleye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ve KASFAD işbirliğiyle futbolda üretilen cinsel şiddet söylemleri ve cinsiyetçi tezahüratlara karşı farkındalık yaratmak için 13-14 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul'da '”Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı” konulu sempozyum düzenlendi.

14. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi 1-4 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşti. Çok sayıda STOAG üyesinin çalışmalarını sunduğu kongre hakkında daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

2016 yılında Macaristan'da düzenlenen ISSA Dünya Spor Sosyolojisi Kongresine STOAG üyelerinden Pınar Öztürk ve Gülay Özen çalışmaları ile katıldılar. Pınar Öztürk, Canan Koca ile yürüttüğü "Loneliness on the line: Women's football in Turkey" isimli çalışmayı; Gülay Özen Canan Koca ile yürüttüğü "Analysis of Factors Influencing Women Leadership Development Programme in Sport in Turkey" isimli çalışmayı sözel bildiri olarak sundular.